بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۲-۱:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 18195
نسخه چاپی نسخه چاپی
امام جمعه اهل سنت اسالم در گفتگو با 8دی نیوز:

در سایه وحدت بین مسلمانان هیچ قدرتی یارای مقابله با زنجیره اسلامی را ندارد

حجت الاسلام غیاث الدین بدری گفت: دنیا تشنه دانش و معرفت اسلام ناب است، نوای دلنشین وحدت و همدلی مسلمانان از همه اقوام و مذاهب اسلامی می تواند پیام اسلام را به گوش جهانیان برساند.

حجت الاسلام والمسلمین غیاث الدین بدری در گفت و گو با خبرنگار ۸دی نیوز، به مناسبت هفته وحدت با تاکید بر اینکه هفته وحدت مصادف است با ایام ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) به سخنی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: پیامبر اسلام برای پیاده کردن اخلاق در جامعه برگزیده شد.

حجت الاسلام بدری با بیان اینکه پیامبر مبعوث شد تا راه و روش درست زندگی را به مردم بیاموزد ،عمل به قرآن و سیره نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله)  را بهترین راه حفظ وحدت بین مسلمین دانست و گفت :امروز هر کدام از مسلمین راه و روشی را انتخاب کرده اند تا نهایتا به خدا برسند.

وی قرآن را نقطه وحدت و مودت در جامعه اسلامی خواند و تصریح کرد: چنگ زدن به قران و الگو قراردادن  سیره پیامبر عظیم شان اسلام یکی از راهای ایجاد محبت و مودت در بین مسلمانان است.

وی تصریح کرد:تمامی مذاهب اسلامی در یک نقطه مشترک هستند و آن هم شخصیت حضرت محمد (ص) است که نقطه تلاقی تمام مذاهب اسلامی است.

حجت الاسلام بدری  با تاکید بر اینکه در هفته ی وحدت، میثاق ها  بین مسلمانان تحکیم می شودو  پیمان ها استوارتر می گردداظهار کرد: در سایه وحدت بین مسلمانان هیچ قدرتی یارای مقابله با زنجیره اسلامی را ندارد.

وی اتکاء به ویژگی های مشترک را رمز  موفقیت و پیشرفت مسلمانان عنوان کرد  و با اشاره به اینکه هدف اسلام ایجاد وحدت در تمام دنیا است گفت: دنیا تشنه دانش و معرفت اسلام ناب است، نوای دلنشین وحدت و همدلی مسلمانان از همه اقوام و مذاهب اسلامی می تواند ،پیام اسلام را به گوش جهانیان برساند.

وی به وظایف علمای اسلام در حفظ وحدت مسلمانان اشاره کرد و با تصریح بر اینکه حفظ وحدت و انسجام میان مسلمانان از ضروریات جهان اسلام  می باشد خاطرنشان کرد: هفته ی وحدت، خنثی کننده ی توطئه های دشمنان، در مسیر تفرقه افکنی است.

حجت الاسلام بدری در ادامه با تاکید بر اینکه در دین اسلام تفکری به اسم تکفیر نداریم اظهار کرد: اگر مسلمانان شیعه و سنی مشترکات خود را بیشتر اشکار سازند این خود بهترین روش در مخالفت با تفکر تکفیری است.

وی را مبارزه با تکفیریها را شناساندن اسلام به جهان عنوان کرد و گفت: در اسلامی که حضرت محمد (ص)  آورد  تفکر تفکیری جایگاهی ندارد.

وی مذهب شیعه و سنی را راههای رسیدن به اسلام عنوان کرد و با بیان اینکه دور ماندن از قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) تکفیری‌ها را به این انحرافات کشانده است، افزود:افکار  تکفیری‌ها و سلفی‌ها در هیچ جایی از دین و قرآن و سنت نیامده است  و هرکس این راه را در پیش گیرد به نابودی می رسد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه