بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۲-۴:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 18121
نسخه چاپی نسخه چاپی
گزارش 8دی نیوز از انتظارات مردم آستارا/ 2

چگونه یک معتاد می تواند فرماندار و رئیس مبارزه با مواد مخدر آستارا شود/ استاندار گیلان به خواسته مردم احترام بگذارد

بخشی از انتظارات مردم آستارا از استاندار گیلان: انتصاب فرماندار افراطی و مسئله دار با شعار دولت اعتدال منافات دارد؛ آستارا جای آزمون و خطا نیست؛ استاندار گیلان به خواسته های مردم توجه کند.

به گزارش سرویس سیاسی ۸دی نیوز، رهبر فرزانه انقلاب همواره در بیانات ارزشمند خود بر دولتمردان و مجلسیان تاکید داشته اند که مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در تمام ابعاد شخصیتی دارای وجه ای مقبول مردم و مقبول نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند. امام خامنه ای در این خصوص در فرازهایی از بیانات خود فرموده اند:آن کسی که به مجلس می رود، یا به هر مسئولیت دیگری در نظام جمهوری اسلامی می رسد، اگر فاسد، بیگانه پرست و در خدمت منافع طبقات برخوردار جامعه بود، دیگر نمی تواند نقشی را که ملت و طبقات محروم می خواهند، ایفا کند. اگر آن شخص انسان معامله گر، رشوه خوار و توصیه و مرعوبی بود، در مقابل تشر تبلیغات و سیاست های خارجی جا زد، دیگر نمی تواند مورد اعتماد مردم قرار بگیرد و برود آن جا بنشیند و تکلیف ملک و ملت را معین کند. این شخص غیر از کفایت ذاتی و دانایی ذاتی، به شجاعت اخلاقی، تقوای دینی و سیاسی و عقیده درست هم احتیاج دارد.

استحکام و بقای هر نظام و حکومتی، بستگی به عدالت کارگزاران و اقامه عدل در میان مردم و جامعه است . اجرای عدالت ، مردم را به نظام خوشبین و امیدوار ساخته و در برابر تبعیض و ناعدالتی مردم را بدبین و از صحنه خارج می سازد.

امام علی (ع) در عهدنامه مالک اشتر می فرماید : « ان افضل قره عین الولاه  ، استقامه العدل فی البلاد(۹); بهترین چیزی که مایه روشنی چشم زمامداران و مسوولین است، همانا گسترش عدل و داد در بلاد و شهرها است . »

امام سجاد(ع) در تبیین حقوق متقابل هیئت حاکمه و مردم و لزوم رعایت حق ملت می فرماید : « و اما حق رعیتک بالسلطان فان تعلم انهم انما صاروا عینک لضعفهم و قوتک فیجب ان تعدل فیهم (۱۰)، حق مردم بر والی آن است که والی باید بداند این نعمت، آزمایشی است که خداوند سبحان به او و دیگر مسوولین داده است . لذا باید عدالت را درباره مردم رعایت کند. »

حال با توجه به حساسیت بسیار بالای مردم شهرستان مرزی آستارا در موضوع انتصاب فرماندار دولت اعتدال و پیگیری مستمر مردم ولایتمدار و متدین این شهرستان از خبرنگار ۸دی نیوز بار دیگر به جمع مردم رفتیم و انتظارات و خواسته های بحق آنان را از استاندار گیلان جویا شدیم که قسمت دوم این گزارش را در زیر می خوانید. ( لینک قسمت اول انتظارات مردم آستارا از استاندار)

انتصاب فرماندار افراطی و مسئله دار با شعار دولت اعتدال منافات دارد

محمد رضا، ۳۷ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق با اشاره به اینکه دولت اعتدال باید شعار خود را هم اکنون عملی کند افزود: رای مردم به دولت دکتر روحانی رای به اعتدال بود و امیدوایم دولتمردان به شعار دولت پایبند باشند.

وی با ابراز تاسف از پیگیری برخی جریانات افراطی و کاذب در حمایت از فردی مسئله دار جهت تصدی فرمانداری آستارا تصریح کرد: در صورت بروز این اتفاق باید احساس تاسف بکنیم از اینکه چرا استانداری همچون آقای نجفی که فردی معتدل و اندیشمند است اجازه ورود چنین افرادی را به مسئولیت های اجرایی مهم می دهد که امیدوارم این مسئله اتفاق نیافتد.

این دانشجو با تاکید بر اینکه مسئولان ارشد استانی نباید فریب جریانات افراطی و کاذب را بخورند گفت: انتصاب فرماندار افراطی و مسئله دار با شعار دولت اعتدال منافات دارد.

اقتصاد شهرستان مرزی آستارا در حال نابودی است

مجتبی ۴۸ ساله یکی از فعالان حوزه اقتصادی در گمرک آستارا با اشاره به اینکه شهرستان مرزی آستارا سالهاست که از سوء مدیریت ها رنج می برد افزود: وضعیت داد و ستد در گمرک آستارا هر روز نسبت به دیروز بدتر می شود و در صورت ادامه این روند همه فعالین گمرکی خانه نشین می شوند.

وی با تاکید بر اینکه نگاه استاندار گیلان به شهرستان مرزی آستارا باید ویژه باشد گفت: اگر دولت اعتدال برای توسعه اقتصادی این شهرستان تدبیری نیاندیشد مطمئنا اقتصاد این شهرستان نابود شده و به تبع آن استان را نیز با مشکل روبرو خواهد کرد.

astara2

هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک

عرفان ۳۱ ساله از نویسندگان این شهرستان با بیان اینکه فرماندار شهرستان مرزی آستارا باید به حوزه فرهنگی بیشتر توجه کند افزود: شهرستان مرزی آستارا با دیرینه فرهنگی غنی و با دارا بودن بیشترین باسواد در ایران یکی از شهرستان های مطرح می باشد که همین موضوع باعث حساسیت ویژه مردم در انتخاب فرماندار دولت اعتدال شده است.

وی ادامه داد: از مسئولین ارشد استانی انتظار داریم نسبت به خواسته های مردم توجه داشته باشند و خدای نکرده تصمیمی نگیرند که فردا دامن گیر خودشان شود و به قول شاعر “هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک”

استاندار گیلان به خواسته های مردم توجه کند

مهدی ۲۹ ساله یکی از اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در این شهرستان با بیان اینکه رای مردم به دولت تدبیر و امید رای به اعتدال بود افزود: مردم با فرهنگ و شریف این شهرستان با حضور حداکثری خود پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند و با انتخاب روحانی بعنوان رئیس جمهور بار دیگر بارقه امید در دل مردم این شهرستان زنده شد.

وی با تاکید بر اینکه بهترین هدیه استاندار گیلان به آستارا معرفی فرمانداری متعهد و کاردان و بدون مسئله است ادامه داد: از استاندار معتدل و اندیشمند گیلان می خواهیم تا به خواسته های مردم این شهرستان مرزی توجه کند و سعی در عملی کردن شعار دولت در این منطقه باشد.

 آقای استاندار خواهش خواهش خواهش … می کنیم

کاظم ۲۸ ساله لیسانس مدیریت که از معضل بیکاری رنج می برد با احساساتی ستودنی خواسته های خود از استاندار گیلان را چنین بیان کرد: آقای استاندار برای نجات آستارا دستان پر مهر شما را می بوسم و عاجزانه و خالصانه از جنابعالی خواهش می کنم فکری به جوانان بیکار این شهرستان بکنید.

وی در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود با صدای لرزان از استاندار گیلان خواست با ویژه خواران و رانت خوران که خون مردم این شهرستان را مانند زالو می مکند با شدت برخورد نماید و عرصه ای برای تاخت و تاز عده ای از خدا بی خبر مهیا نکند.

این شهروند با احساس با تکرار کلمه خواهش می کنم که چندین بار آن را تکرار کرد از استاندار گیلان خواست که در انتخاب فرماندار نهایت دقت و حساسیت لازم را داشته باشد و جلوی نفوذ افراد رانت خوار و ویژه خوار را در این شهر بگیرد.

 آستارا جای آزمون و خطا نیست

فرامرز ۵۲ ساله یکی از رانندگان تحصیل کرده آستارایی با اشاره به اینکه آستارا جای آزمون و خطا برای مدیران نیست افزود: به عنوان مثال مدیریت پایانه مرزی آستارا در طول یک سال اخیر سه مدیر در این اداره جابجا کرده است و هر مدیری که انتظارات برخی جریانات و افراد معلوم الحال را تامین نمی کند با بی مهری کنار گذاشته می شوند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت در این شهرستان به شدت متزلزل شده است تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل اصلی توسعه شهرستان ها داشتن فرمانداری متعهد و کاردان است که امیدواریم استاندار گیلان فرمانداری با این خصوصیات را انتخاب کند.

چگونه فرد معتادی می خواهد رئیس مبارزه با مواد مخدر در آستارا شود

شهروز از اساتید برجسته یکی از دانشگاه های مطرح گیلان با اشاره به شنیده هایی مبنی بر تصدی فرمانداری آستارا توسط یک فرد مشهور به فساد اظهار کرد: جای تعجب است شهرستانی که ظرفیت های بالقوه بسیار بالایی در حوزه مدیریت دارد چگونه مسئولین ارشد استانی می خواهند چنین شخصی را به عنوان فرماندار به وزارت کشور معرفی کنند.!!!

وی با تاکید بر اینکه چگونه ممکن است فردی که اشتهار به استعمال مواد مخدر دارد رئیس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شود افزود: از مسئولین ارشد استانی سوال دارم که آیا در بین این همه نخبگان و مدیران متعهد و ارزشی گزینه ای لایق تر از این گزینه ندارند که می خواهند چنین شخصی را بعنوان فرماندار آستارا انتخاب نمایند؟

۲ ديدگاه

 1. آستارائي گفت:

  بابا ایول عجب گزارش خوبی از مردم گرفتید به شجاعت و جسارت هشت دی باید آفرین گفت.کاش استاندار گیلان ذره ای به این خواسته های بحق و مشروع مردم آستارا توجه فرمایند.آقای نجفی خود را بجای مردم آستارا بگذارید.گیرم این فرد معتاد هم نباشد همین بس که این مسئله در بین مردم گفته می شود که اشتهار به استعمال مواد مخدر دارد کافی است.کمی تامل کنید آقای نجفی از شما بعید است این چنین فردی را به فرمانداری آستارا برگزینید.فرماندار آستارا بهتر است یک فرد بومی منطقه باشد و فردی باشد که ضمن داشتن سابقه مدیریتی و اجرایی و داشتن تعهد و تخصص اشرافیت کامل و جامع به منطقه داشته باشد.
  ختم کلام:
  مکن کاری که بر پا سنگت آید جهان با این فراخی تنگت آید چو فردا نامه خوانان نامه خوانند تو نام خود ببینی ننگت آید

 2. یا زهرا گفت:

  آقا زشته

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه