بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۲-۴:۴۷ ب.ظ
کد خبر : 17975
نسخه چاپی نسخه چاپی
ندیمی متذکر شد:

وزرا تعامل بیشتری با نمایندگان مجلس داشته باشند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: گفت: متاسفانه نمایندگان برای یک دیدار و یک گپ و گفت ساده با یک وزیر چندین هفته مننتظر می‌مانند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از خانه ملت، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: نماینده‌ها باید در هنگام سؤال از وزرا به چهار اصل وظایف، اختیارات، اعتبارات و امکانات توجه کنند.

ایرج ندیمی  اظهار داشت: چنانچه سؤال نمایندگان خارج از این چهار اصل باشد به هیچ‌وجه قابلیت طرح در مجلس را ندارد.
وی ادامه داد: اصل نظارت جز اصول تفکیک ناپذیر کار نمایندگان است. نمایندگان باید بر کار وزرا نظارت داشته باشند. اما همان‌طور که اشاره کردم باید نظارت‌شان بر کار نمایندگان از این چهار اصل خارج نباشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یکی از ابزار نظارتی نمایندگان مجلس بر کار وزرا، سؤال است. نمایندگان در قالب سؤال دغدغه‌های خود را در زمینه مسائل مختلف با کابینه دولت در میان می‌گذارند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره کارت زرد نمایندگان به وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری، گفت: برخی از نمایندگان به عملکرد وزیر علوم در رابطه با انتصاباتی که در داخل وزارتخانه متبوع خود انجام داده، اعتراض داشتند و همین مسئله زمینه‌ساز سؤال از وی شد.
نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس نهم با اشاره به عدم دسترسی نمایندگان به وزرا گفت: متاسفانه نمایندگان برای یک دیدار و یک گپ و گفت ساده با یک وزیر چندین هفته مننتظر می‌مانند. این مسئله سبب می‌شود که نمایندگان مجبور شوند برای پیگیری مطالباتشان از ابزار سؤال استفاده کنند، زیرا تنها در‌صورت سؤال از وزرا است که آنها ملزم به حضور در مجلس و جمع نمایندگان می‌شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با اشاره به ایجاد مکانیزمی مشخص برای دیدار نمایندگان با وزرا گفت: باید به یک مکانیزم مشخص در این زمینه دستیابیم. در این صورت این امکان ایجاد می‌شود که سؤال نمایندگان از وزرا کمتر شود و نمایندگان این امکان را پیدا کنند تا مطالبات خود را از راه گفتگوی رو‌در رو با وزرا حل و فصل کنند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه