تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۲
کد خبر : 17723
نسخه چاپی نسخه چاپی
امام جمعه آستارا در گفتگو با 8دی نیوز:

وحدت شیعه و سنی شوکت اسلام را بیشتر و دشمنان را مایوس می کند

IMG_9575

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا به مناسبت هفته وحدت، با بیان اینکه تفرقه افکنی بین مسلمانان یکی از ابزارهای مهم دشمن برای رخنه در بین مسمانان است اظهار کرد: مسلمانان نباید کوچکترین غفلتی داشته باشند چراکه کوچکترین غفلت به معنای تسلط دشمنان است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در گفت و گو با خبرنگار ۸دی نیوز به مناسبت هفته وحدت، با بیان اینکه تفرقه افکنی بین مسلمانان یکی از ابزارهای مهم دشمن برای رخنه در بین مسمانان است اظهار کرد: مسلمانان نباید کوچکترین غفلتی داشته باشند چراکه کوچکترین غفلت به معنای تسلط دشمنان است.

وی با اشاره به لزوم داشتن بصیرت در بین برادران شیعه و سنی یادآور شد:باافزایش  بصیرت بین اهل سنت و شیعیان دشمنان نخواهند توانست به اهداف خود دست یایند.

امام جمعه آستارا با تاکید بر اینکه دشمن برای برهم زدن وحدت شیعه و سنی تلاش می کندافزود:وظیفه مردم شیعه و سنی این است که به مشترکات خود چنگ بزنند و به آن عمل کنند .

حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به اینکه با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی دود آن به چشم مسلمانان می رود گفت: در این بین دشمنان اسلام می خواهند بیشترین استفاده را از اختلاف بین شیعه و سنی ببرند .

وی با اشاره به این مثل معروف که، تفرقه ایجاد کن و حکومت کن بیان کرد:این همان رویه ای است که دشمنان اسلام دنبال می کنند.

امام جمعه آستارا وحدت شیعه و سنی را  مشت محکمی در برابر دشمن واحد دانست  که اسلام و مسلمین را هدف قرار داده است و گفت : الحمدالله در ایران اسلامی شیعه و سنی با آرامش و دوستی و همدلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

وی با اشاره به همدلی بین شیعیان و اهل سنت در شهرستان استارا خاطرنشان کرد: بررسی نقاط اختلاف در برخی از مسائل شیعه و سنی باید تنها بر عهده علما گذاشته شود و وظیفه همه مردم شیعه و سنی این است که به مشترکات بین خود بپردازند.

امام جمعه آستارا با تاکید بر اینکه اختلافات بین شیعه و سنی یک اختلاف کلی نیست، بلکه اختلاف بر سر جزئیات است اظهار کرد: وحدت، شوکت اسلام را بیشتر و دشمنان را مایوس می کند.

حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه در رابطه با افکار سلفی ها و تکفیری ها  افزود: باید در این زمینه سطح آگاهی مردم شیعه و سنی بالا رود تا همدیگر را بهتر و درست تر بشناسند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که سلفی ها و تکفیرها به وجودآورده اند نداشتن بصیرت کافی از مذهب است بیان کرد:اگر یک شیعه و یک سنی ،مذهب خود را به درستی بشناسد فریب تکفیریها و سلفی ها را نخواهد خورد.

 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه