تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۵-۲:۳۱ ق.ظ
کد خبر : 174029
نسخه چاپی نسخه چاپی
متن و حاشیه سفر پوراوزان به دیلمان:

تبلیغ دولت روحانی وظیفه من است/ تعطیلی کارخانجات و فقر مردم محصول دولت گذشته است

مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان گفت: اینکه امروز بسیاری از مردم پایین تر از خط فقر قرار دارند، محصول دولت قبل است.

به گزارش ۸دی، به نقل از درسیاهکل، علی اکبر پوراوزان در نشست دهیاران، شوراهای اسلامی و مدیران مدارس بخش دیلمان و پیرکوه، با اشاره به اینکه پس از ۱۵ سال، امروز دوباره به دیلمان آمده ام، اظهار داشت: از اینکه ساخت و سازهای خوبی در بخش دیلمان انجام گرفته بسیار خوشحالم و امیدوارم روز به روز شاهد رشد و توسعه بخش دیلمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه سال از عمر دولت تدبیر و امید گذشته است، گفت: اگر مروری به تفکرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ داشته باشیم، می بینیم که به جز ۲ نفر، دیگر کاندیداها از لحاظ تفکرات و اینکه اوضاع ایران در داخل و فضای بین المللی شرایط خوبی ندارد با مردم هم عقیده و هم نظر بودند.

%d8%af%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87%da%a9%d9%84-6

مدیرکل سیاسی و امنیتی انتخابات استانداری گیلان افزود: همه کاندیداها اعتقاد داشتند به دلیل قطعنامه هایی که در سازمان ملل علیه ایران تصویب شده بود کشور در وضعیت بدی به سر می برد و در آستانه جنگ قرار گرفت که در نتیجه در سال ۹۲ مردم با آگاهی از شرایط آن زمان به حجت السلام روحانی که فردی پرتوان تر و دارای زبان گویاتری بود رای دادند و دولت توانست با درایت و رهنمودهای رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده از یک جنگ ناخواسته جلوگیری کند.
پوراوزان با بیان اینکه پیش از این دولت، حتی کشورهایی همچون روسیه و چین قطعنامه های علیه ما را امضا می کردند خاطرنشان کرد: امروز با دیپلماسی قوی کشور و دولت در سطح بین الملل همین کشورها نیز برای حل مشکلات در سوریه و منطقه از ایران تقاضای کمک می کنند.
وی عنوان کرد: بسیاری می گویند چرا وقتی کشور دچار مشکل است این قدر در سوریه هزینه می کنید؟ حال من می گویم که مشکلی که به طور مثال در دیلمان وجود دارد بزرگتر از مشکل کشور در سوریه نیست، چرا که اگر ایران در سوریه نبود امروز این امنیت در کشور وجود نداشت و باید با داعش و گروه های تروریستی در داخل کشور می جنگیدیم.

%d8%af%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87%da%a9%d9%84-2

در میان سخنان پوراوزان، قربانی عضو شورای اسلامی روستای میکال با اعتراض به سخنان پوراوزان، وی را متهم به تبلیغ برای دولت کرده و از سخنان وی در خصوص دست آوردهای این دولت انتقاد کرد و خواست که پوراوزان تنها درباره انتخابات صحبت کند.
مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان در واکنش به سخنان قربانی گفت: این دولت کاملا انتقاد پذیر بوده و انتقادات تندتر و بدتر از این را شنیده و خواهد شنید و واکنشی نشان نخواهد داد و از این انتقادات جلوگیری نخواهد کرد.
پوراوزان خاطر نشان کرد: این دولت همان گونه که رئیس جمهور اعلام کردند با هیچ نقدی مقابله نخواهد کرد و نقد را راه اصلاح نواقص کار دولت می داند ، اما نگرانی ما از تخریب های بی جا، بی اخلاقی ها و تهمت هایی که علیه دولت شکل گرفته، می باشد.
وی افزود: واقعیت ها و دست آوردهای دولت باید گفته شود و این وظیفه ما مدیران دولت است که از دولت دفاع کرده و عملکردهای آن را به گوش مردم برسانیم.
مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان تأکید کرد: اینکه بسیاری از کارخانه ها در حال تعطیلی بودند و این دولت با تلاش زیاد توانست مانع از تعطیلی آنها شود، رشد اقتصادی از ۶- درصد به بیش از ۶+ درصد رسیده، قیمت نفت افزایش یافته و تحریم های بسیاری علیه ایران لغو شده باید گفته شود، اینکه امروز بسیاری از مردم پایین تر از خط فقر قرار دارند، محصول دولتی است که در ۸ سال بی حساب و کتاب فقط خورد و در طول ۸ سال نتوانست هیچ گاه بودجه خود را به موقع به مجلس تقدیم کند، دولتی که در نهاد خود ناآرامی و جنگ داشت.
پور اوزان تصریح کرد: این دولت دروغ نمی گوید و سعی در فریب مردم ندارد و هیچ یک از مدیران و اعضای دولت را خط قرمز خود نمی داند و بارها اعلام کرده هر مدیری اگر تخلف کرده باشد باید با آن برخورد جدی شود و همواره معتقد است باید با مردم شفاف بود و واقعیت ها را به مردم گزارش داد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این دولت یک انتخابات را برگزار کرده و اساس کار ما در برگزاری انتخابات اجرای قانون است گفت: به هیچ عنوان از قانون عدول نخواهیم کرد وبا اینکه بیشترین اختلاف نظرها را با هیات های نظارت و شورای نگهبان داشتیم، هیچ گاه این اختلاف ها به دعوا کشیده نشد.
مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان ابراز کرد: دولت استفاده از تمام رسانه ها را برای همه افراد باز گذاشته تا بتوانند با مردم ارتباط داشته باشند، برای خود تبلیغ کنند و حتی از دولت انتقاد کنند که می بینید باز گذاشتن این فضا به آنجا رسید وزیری که در دولت قبل ۸۰ رای آورده بود در این مجلس که بر بستر آگاهی مردم شکل گرفته ۱۸۰ رای را اخذ می نماید و این شرایط در حالی ایجاد شده که ما فضا را برای آگاهی مردم باز گذاشته و جامعه را به سوی آگاه شدن و شناخت بیشتر هدایت می کنیم.
پور اوزان خاطرنشان کرد: امیدوارم خداوند یاری گر ما باشد تا به آنچه دولت در نظر دارد و هدف ما میباشد دست یابیم.
عضو شورای اسلامی روستای میکال گفت: چراشما در اینجا از دولت گذشته انتقاد می کنید و از این دولت تمجید می کنید. شما باید راهکار بدهید در مورد انتخابات نه حمایت، هر دو دولت مشکل دارند. دولت جدید گفت هر ۱۰۰ روز گزارش می دهم و اقتصاد را اصلاح می کنم، اما صد تا قدم بر نداشت. مشکل ما معیشت مردم است طی ۳۷ سال هنوز مشکل زباله مردم حل نشده است.
پوراوزان در پاسخ به وی گفت: هم اکنون زمان انتخابات نیست. من باید الان ازدولت خود بگوییم. این خلاف قانون نیست. دادن آگاهی سیاسی هیچ مشکلی ندارد .من دوست دارم شما مرا انتقاد کنید. مگر می شود من مدیرکل سیاسی باشم اما کاری به دولت گذشته و حال نداشته باشم.

وی با بیان اینکه رشد آماری این دولت با تمام نداری از دولت قبلی بهتر است، تصریح کرد: اگر می شود با بی پولی کار کرد، دولت گذشته چکار می کرد؟ ما مدیران دولت باید از دولت حمایت کنیم، ولی کارکنان آزادند.

مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان با بیان اینکه ما باید اطلاعات سیاسی بالایی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ملتی که سیاسی باشد یعنی فرهنگ بالایی دارند. در انتخابات اعضای هیات اجرای و نظارت نمی توانند له یا علیه کسی کار کنند اما می توانند در مورد انتخابات صحبت کنند. همچنین تبلیغ دولت روحانی وظیفه من است. تا زمان انتخابات حتی خود کاندیداها قبل از انتخابات می توانند برای خود تبلیغ کنند منتها نباید بگویند ما قصد کاندیدا شدن را داریم اما بقیه می توانند لذا چه اصول گرا و چه اصلاح طلب بایدازکاندیدای خود بگویند تا مردم پای صندوق بیایند.

فرد دیگری گفت: ما با دولت مشکلی نداریم مشکل ما حقوق های نجومی و وامهای میلیاردی است.

پوراوزان در پاسخ به وی گفت: به لطف خداوند این دولت نشان داد که موافق این موضوعات نیست. شما مقایسه کنید این هم وامها دولت گذشته کجا رو شد. یک دولتی می گوید خط قرمز من هیات دولت است، می گویند معاون تو عنصر فساد است مگر می شود ایشان خط قرمز باشد کجا دیدید این دولت این کار را بکند.

وی افزود: این دولت بود که این فسادها را پخش کرد. دولت کجا از این افراد حمایت کرد به دستگاه قضا گفت جلو این افراد را بگیرید. چگونه است که دولت می خواهد یک کار کوچک برگزار کند مثل کنسرت جلو گیری می کنید چرا حقوق ها نجومی و جلوی وامهای میلیاردی را نمی گیرند. اگر فردی گفت فلانی مفاخر جامعه است اولا نظر خودش را گفت، در ثانی آیا گفت این ها خط قرمز من هست.
مدیرکل سیاسی امنیتی انتخابات استانداری گیلان در پایان گفت: من اصلا ازصحبت های اقای قربانی ناراحت نشدم بلکه خوشحال هم شدم چون این سئوالات باعث آگاهی می شود.

انتهای پیام/

۲ ديدگاه

 1. تقی گفت:

  این هم نماینده تام الاختیار دولت راستگویان!وضعیت سلامت انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان را چگونه می توان با این مجیز گویی ها توجیه کرد. امیدوارم نهادهای نظارتی به ویژه شورای محترم نگهبان با دقت و درایت عمل کنند.

 2. ناشناس گفت:

  آقای پوراوزان با این اظهاراتش روی چاپلوسی رو سفید کرده.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه