تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵-۱۱:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 173201
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده فومن و شفت:

دولت یازدهم بر خلاف دولت قبل برنامه ای برای مسکن ندارد / بی برنامگی دولت در مسکن نگران کننده است

نماینده فومن و شفت گفت: دولت قبل توانست برنامه مشخصی برای مسکن ارایه کند که این مهم از سوی دولت فعلی دیده نشده است.

به گزارش ۸دی، محمدمهدی افتخاری درگفت و گو با خانه ملت با اشاره به سهم مسکن از بودجه های سنواتی، گفت: سهم مسکن از بودجه ۹۶ نسبت به سال گذشته درحد نیاز بوده، اما بخش اعظمی از اعتبارات این بخش درسال جاری هنوز محقق نشده و این نگرانی برای سال آتی نیز وجود دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در حوزه مسکن سیاست گزاری ها بیشتر از مسائل اعتباری اهمیت دارند، افزود: اینکه دولت در بودجه سنواتی سهم مسکن را در حد نیاز ببیند؛ اما نتواند برنامه ریزی مشخصی در این حوزه و همچنین نحوه تخصیص اعتبارات داشته باشد جای نگرانی است.

آینده بازار مسکن به تعیین تکلیف تولیدکنندگان وبرنامه ریزی مدون وابسته است

وی با تاکید بر اینکه آینده بازار مسکن به اعتبارات مصوب در بودجه سنواتی بستگی ندارد، تصریح کرد: بازار مسکن در سال آتی به موضوعات دیگری همچون تعیین تکلیف تولیدکنندگان و همچنین برنامه ریزی مدون و مشخص دراین حوزه بیشتر وابسته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بازار مسکن با ادامه روند فعلی و بی برنامگی حاکم برآن افق روشنی را تجربه نخواهد کرد،گفت: در صورتی که دولت به بازار مسکن و نیازهای آن توجه نداشته باشد؛ به طور حتم با انباشت نیاز مسکن مواجه خواهیم شد که تبعات آن بسیار زیاد است.

بی برنامگی دولت در بحث مسکن مشکلات عدیده ای را رقم زده است

افتخاری ادامه داد: متاسفانه بی برنامگی دولت در بحث مسکن در زمینه تسهیلات دهی نیز به چشم می خورد که این مشکلات عدیده ای را رقم زده است.

وی با بیان اینکه دولت باید به ارایه برنامه ای مشخص در حوزه تامین مسکن اقدام کند، گفت: دولت قبل هر چند در خصوص ارایه طرح مسکن مهر بسیاری از الزامات را ندید؛ اما توانست برنامه مشخصی ارایه کند که این مهم از سوی دولت فعلی دیده نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سهم مسکن از بودجه و ضریب تحقق آن باید افزایش یابد تا رونقی در این بازار صورت بگیرد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه