تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵-۱۰:۳۱ ب.ظ
کد خبر : 172612
نسخه چاپی نسخه چاپی
از شانزلیزه تا پیاده راه فرهنگی؛

نفوذ فرانسوی ها به خاک گیلان / استخدام استاد رقص با بودجه شهرداری رشت؟!

یک موسسه خصوصی با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی حرکات مدرن با حضور یک استاد رقص فرانسوی کرد.

به گزارش ۸دی، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در اقدامی عجیب مبادرت به برگزاری یک دوره آموزش حرکات مدرن! با حضور یک استاد مطرح موسیقی شناسی و رقاصی از کشور فرانسه کرده است.

نکته جالب این است که علاوه بر سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت، براساس پوستر منتشر شده از طرف مسئولان برگزاری این برنامه برخی نهاد های متولی فرهنگ نیز از حامیان برگزاری این برنامه است.

بر این اساس، کارگاه آموزشی پنج روزه خلاقیت در بازی گری و حرکات مدرن در نمایش هفته آینده با حضور استاد فرانسوی دکتر جولی دبلیس، مدرس ترکیبی اپرا با حرکات مدرن! در مدرسه هنری لیون  در یکی از آموزشگاههای شهر رشت برگزار می شود.

یک بررسی ساده نشان می دهد خانم دبلیس مدرس یکی از موسسات فرانسوی است که به مدیریت یک ایرانی در این کشور اداره می شود.

جعفر مهیاری مدیر این موسسه آموزشی تئاتر است که تاکنون  بارها اقدام به بردن گروه هایی از جوانان ایرانی به فرانسه برای گذراندن دوره آموزش تئاتر کرده است و گویا حالا تصمیم گرفته است آموزش دهندگان را به ایران وارد کند. نکته  مهم دیگر این است که بیشتر اساتید موسسه مهیاری در فرانسه از اساتید رقص در این کشور هستند.

حضور یک استاد رقص برای آموزش حرکات به اصطلاع مدرن تنها بخش کوچکی از همه آن چیزی است که ما در اینجا به دنبال روشنگری درباره آن هستیم.

حضور یک استاد رقص از  کشوری که در سالهای اخیر آتش بیار بسیاری از مسائل و مشکلات بین المللی برای ما شده است آن هم از موسسه ای که یک ایرانی آن را مدیریت می کند می توان نکات ابهام برانگیز و مشکوکی را به ذهن متبادر کند.

امیدواریم مسئولان و متولیان فرهنگی در استان گیلان اهمیت این موضوع را به خوبی درک کنند و مانع فعالیت جریان نفوذ در استان گیلان شوند.

متأسفانه عده ای این طور  تصور می کنند که هر چه قدر شهر به سمت فرنگی شدن پیش برود پیشرفته تر خواهد بود و این در حالی است که یک بررسی ساده در پیاده راه فرنگی (فرهنگی) رشت نشان می دهد که بسیاری از افراد در نتیجه تغییر و تحولات موجود منابع درآمدی خود را از دست داده اند و برخی دچار مشقت هایی شده اند.

انتهای پیام/

۳ ديدگاه

 1. محمدرضا گفت:

  چرا اظهار نظرهای ناشیانه می کنید؟ آشنایی اصولی با حرکات بدن جزو دروس اصلی بازیگری هست که در دانشگاه ها هم تدریس می شود.

 2. تقی گفت:

  نبایست به بهانه آموزش فرهنگ غربی که بخش اعظم آن مبتنی بر بی بنده باری و ولنگاری است را به خورد جوانان این مرزبوم داد.

 3. بنده خدا گفت:

  چشم ماروشن….هردم ازاین باغ بری می رسد…..ازاین گذشته شهرداری که چندین ماهه حقوق رفتگران زحمتکشش رو نداده پول این ولنگاری هاو متمدن بازیها رو از کجاآورده؟؟!!
  فقط بلدن غربی بازی دربیارن خدایااین مدیران مریض روشفا بده

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه