تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۲-۲:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 1691
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون وزیر علوم در رشت:

کیفی سازی دانشگاه ها مورد توجه جدی است

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کیفی سازی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را از مهمترین رویکرد های این وزارت خانه عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم، اقدامات خوبی انجام شده است.

به گزارش به نقل از ایرنا، حسین نادری منش امروز (شنبه) در جلسه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با روسای مراکز آموزش عالی استان گیلان در رشت افزود: برای کیفی سازی دانشگاه ها در کشور حرکت های جدی آغاز شده است.

وی به تهیه و تدوین سند آمایش ملی دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: علاوه بر سند ملی، هر دانشگاه نیز سندی استانی تهیه کرده است.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریع تر سند آمایش ملی دانشگاه ها مصوب و عملیاتی شود.

وی به پیشرفت های قابل توجه آموزش عالی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان کشورمان قبل از انقلاب ۱۷۵ هزار نفر بود اما در زمان حاضر به بیش از چهارمیلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

نادری منش با بیان اینکه طی این سال ها جمعیت کشور دو برابر اما جمعیت دانشجویی ما ۲۵ برابر شده، تصریح کرد: ایران جزو ۱۰ کشور پر دانشجوی جهان است.

وی ظرفیت سازی کمی در دانشگاه ها را خوب توصیف کرد و گفت: به لحاظ فضا، امکانات زیرساختی نیز اقدامات خوبی در دانشگاه ها انجام گرفته است.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تربیت درست دانشجو در دانشگاه ها را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: در اینصورت دانشگاه همه نسل های کشور را تربیت می کند.

وی نقش دست اندرکاران آموزشی در کشور را بی بدیل دانست و بیان داشت: وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری از وزارتخانه های مهم و کلیدی هستند.

نادری منش گسترش تحصیلات تکمیلی را کاری مهم دانست و ایجاد آن را نیازمند زیرساخت های لازم خواند.

وی توجه به رشته های فنی و حرفه ای و علمی کاربردی و تربیت دانشجو در این زمینه را از برنامه های مهم عنوان و اضافه کرد: متخصص ماهر کمبود کشور است.

وی با بیان اینکه ایران ۱۴۰۴ بدون آموزش عالی موفق نخواهد شد، خاطرنشان کرد: دست اندرکاران دانشگاه ها در استان های مختلف باید تلاش کنند که دانشگاه های ما در هر استان جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آموزش عالی را از توانمندی ها و اقتدار کشور دانست و یادآور شد: آموزش عالی در ایران رشد قابل توجهی داشته و شتاب رشد در منطقه نیز خوب است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفت های مختلف در حوزه آموزش کشور گفت: پیشرفت در حوزه آموزش عالی از برکات انقلاب اسلامی است.

ˈمحمدمهدی زاهدیˈ با اشاره به اهمیت سفرهای استانی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفرها با نشست های مختلف مسایل و مشکلات در بخش آموزشی بررسی و ایده ها دریافت می شود که بسیار موثر است.

وی توجه به آموزش های فنی و حرفه ای را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: همه ما باید در گسترش این آموزش ها تلاش کنیم.

جلسه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با روسای مراکز آموزش عالی استان گیلان روز شنبه در دانشگاه گیلان برگزار شد.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور شناخت ظرفیت های موجود، فهم عمیق تر موانع و مشکلات، ارایه راهکارهایی برای تقویت بیشتر ساختارهای آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در سفری دو روزه به استان گیلان آمدند.

۱۴۲ هزار دانشجو در حدود ۴۰ مرکز آموزش عالی استان مشغول تحصیل هستند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه