بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۲-۱۲:۵۴ ب.ظ
کد خبر : 16738
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس دانشگاه گیلان مطرح کرد:

تحصیل بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان

رئیس دانشگاه گیلان گفت: میزان رشد دانشجو در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود ۵۰ درصد، در مقطع کارشناسی‌ارشد حدود ۲۰۰ درصد و در مقطع دکترا حدود ۲۷۰ درصد است.

به گزارش ۸دی نیوز، احمد رضی در گفت‌وگو با خبرنگار «پیک دانشجو»، با بیان اینکه توسعه آموزشی دانشگاه باید بر پایه پژوهش‌محوری انجام شود ، اظهار کرد: تعداد دانشجویان دانشگاه گیلان در هشت سال گذشته ۲٫۳ برابر شده است.

وی، سیاست دانشگاه گیلان را گام نهادن در جهت افزایش دوره‌های تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و گفت: در سال‌های اخیر میزان جذب دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا دانشگاه گیلان بیش از مقطع کارشناسی بوده است.

رئیس دانشگاه گیلان، با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد دانشجویان دانشگاه گیلان در مقطع کارشناسی ۱۰ هزار و ۸۵۷ نفر است، افزود: دانشگاه گیلان در سال ۹۲ در مقطع کارشناسی‌ارشد ۶ هزار و ۴۸۶ نفر دانشجو و در مقطع دکتری ۷۵۲ دانشجو پذیرفته است.

رضی با بیان اینکه تعداد کل دانشجویان دانشگاه گیلان در مقاطع مختلف تحصیلی ۱۸ هزار و ۹۵ دانشجو است، تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های دانشگاه  تعداد رشته‌های تحصیلی دانشگاه گیلان از ۱۰۲ کد رشته-گرایش به ۴۱۸ کد رشته-گرایش در دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس دانشگاهی و مجازی افزایش یافته است.

وی از افزایش تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان از ۳۰۲ نفر به ۴۸۴ نفر در هشت سال گذشته خبر داد و بیان کرد: اکنون نسبت تعداد دانشجو به استاد در دانشگاه گیلان ۳۸ است.

رئیس دانشگاه گیلان، همچنین با بیان اینکه در هشت سال گذشته تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان ۵۲ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: میزان رشد دانشجو در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود ۵۰ درصد، در مقطع کارشناسی‌ارشد حدود ۲۰۰ درصد و در مقطع دکترا حدود ۲۷۰ درصد است.

رضی از رشد حدود ۳۰ درصدی تعداد رشته‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: در هشت سال گذشته میزان رشد تعداد رشته‌ها در دانشگاه گیلان در مقطع کارشناسی ارشد ۶۰ درصد و در مقطع دکتری ۱۰۵ درصد بوده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به افزایش سطح فرهنگی دانشگاه با توجه به آموزه‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی، گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی و جهت‌دهی به فعالیت‌های آموزشی در راستای رفع نیازها و توسعه علمی کشور از مهمترین اهداف دانشگاه گیلان است.

رئیس دانشگاه گیلان، افزود: توجه به دانشجویان نمونه و نخبه ، افزایش درآمدهای اختصاصی ، توسعه فضای فیزیکی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام از دیگر اهداف دانشگاه گیلان است.

کلمات کلیدی :

يک ديدگاه

  1. محمد مهدی گفت:

    منظورتون از رئیس همون سرپرسته دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟
    آقای رضی به علت […] دستشان از ریاست کوتاه خواهد ماند….

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه