بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۲-۴:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 15107
نسخه چاپی نسخه چاپی
کوچکی نژاد متذکر شد:

فتنه گران نباید سکاندار مسئولیت های گیلان شوند/ کاهش اعتبار روستاها در بودجه پیشنهادی دولت

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: آنان که در بزنگاه های سخت انقلاب، امام و مردم را تنها گذاشتند و دیگران را علیه آرمانهای امام تحریک کردند و موجبات نگرانی مردم را فراهم ساختند، نباید امروز سکاندار پستهای استان شوند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، جبار کوچکی نژاد در نشستی با اصحاب رسانه به تشریح وضعیت بودجه ای گیلان در بودجه تقدیم شده دولت به مجلس پرداخت و با تاکید بر اینکه بودجه سندی است که کل ساختار اقتصادی کشور را تشکیل می دهد اظهار کرد: بودجه در بخش عمرانی ۳۶ درصد کاهش داشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با این توضیح که بودجه پروژه های عمرانی سال ۹۲ مبلغ ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود و امسال به بیش از پنج هزار میلیارد تومان رسیده است خاطرنشان کرد: بودجه کشور ردیف‌های پنهان و آشکاری دارد که باید بررسی شود.

در بخش عمرانی در استان با چالش مواجه خواهیم شد

کوچکی نژاد از افزایش ۱۸ درصدی در بودجه هزینه دولت خبرداد و گفت: ما در سال جدید در بخش عمرانی در استان با چالش مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بودجه اختصاص یافته به سد بیجار را ۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این در حالی است که حدود ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد و این موضوع در بودجه سال ۹۳ دیده نشده است.

 وی با بیان اینکه در بودجه راه آهن به دنبال فاینانس هستیم متذکر شد: این پروژه با بودجه کشور اجرایی نخواهد شد.

بودجه عمرانی و جاری دولت ۱۹۵هزار میلیارد تومان است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه در بخش مالیات با رشد بالایی مواجه است بیان کرد: بودجه عمرانی و جاری دولت ۱۹۵ هزار میلیارد تومان و در بخش شرکتهای دولتی بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است که جمع بودجه ای کل ۷۷۰ هزار میلیارد تومان است .

وی با تاکید بر اینکه اگر دولت خارج از بودجه هدفمند سازی یارانه ها را لحاظ کند سیستم اقتصادی کشور با مشکل مواجه می شود گفت: نمایندگان در تلاش هستند که نحوه هدفمند کردن یارانه ها در بودجه در نظر گرفته شود.

koochakinejad00001

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر هدفمند سازی یارانه ها چالش ساز نشود بودجه در فروردین ماه قابل اجرا است گفت: امکان افزایش بودجه استانی وجود دارد و تلاش نمایندگان بر این امر معطوف است.

نماینده مردم رشت در مجلس تخصیص یارانه ها به بخش درمان، بیمه، آموزش و مسکن را عامل کاهش تورم دانست و گفت: این امر باعث توانمندی مردم می شود و تورم را کاهش خواهد داد.

با کاهش بودجه کشور عمران و آبادی در روستاها کاهش می یابد

وی با تاکید بر آزاد سازی یارانه ها در بخش پایین دست افزود: این امر رضایت مردم را بیشتر جلب خواهد کرد.

کوچکی نژاد با اشاره به نگرانی نمایندگان در تعیین بودجه به استعفای برخی از نمایندگان برای اولین بار در تاریخ تعیین بودجه کشور پس از ۳۳ سال اشاره کرد و افزود: با کاهش بودجه کشور عمران و آبادی در روستاها کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌های مهم از بودجه سال ۹۳ حذف شده است صریح کرد: دولت در صدد تکمیل پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است.

آنان که امام و مردم را تنها گذاشتند نباید سکاندار پستهای استان شوند

کوچکی نژاد با اشاره به انتصاب هایی که در استان صورت می گیرد افزود: آنان که در بزنگاه های سخت انقلاب، امام و مردم را تنها گذاشتند و دیگران را علیه آرمانهای امام تحریک کردند و موجبات نگرانی مردم را فراهم ساختند، نباید امروز سکاندار پستهای استان شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده هر گونه کوتاهی در این زمینه نمایندگان هشدار خواهند داد افزود: گیلان استانی است که بستر بسیار خوبی از نیروهای متخصص را در خود جای داه است نیروهایی که می توانند موجباب پیشرفت استان را فراهم کنند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه اگر چه نظام جمهوری اسلامی با فتنه گران با رأفت برخورد می کند قرار نیست آنان در مسندهای قدرت قرار گیرند گفت: چراکه این امر به استان کمک نمی کند.

وی با اشاره به نزدیک شدن سالروز حماسه ۸دی بیان کرد: ۸دی افتخار گیلانیان و فرزندان دلیر این سرزمین است.

۲ ديدگاه

 1. حامد گفت:

  آقای کوچکی نژاد // ببخشید
  آقای مهندس کوچکی نژاد آفرین برادر //
  چه عجب شروع به تذکر دادن کردی //
  خوب از فتنه و فتنه گران حرف میزنی //
  الآن که ما به مشکل برخوردیم و دارن میان آدمای بی ریشه تا پست بگیرن مقصر شماهایی هسین که بدجور چشماتون رو بسته بودین //

  مهندس تو جبهه برای شهادت خیلی ها میرفتن // با سرعت // اونایی که موندن الآن متاسفانه دارن میرن برای اشغال پست با سرعت //

  ما و خیلی ها میدونیم که امثال مثل شما تو ذهن و دلتون چی میگذره //
  خداوند نگهدارتون //

 2. رشتی گفت:

  وقتی بی عرضه ای مثل […]با جهالت خودیها وخرید ارا به صورت نامشروع تکیه بر صندلی مجلس داده وچوب حراج به حیثیت اصولگرایان زده است باید منتظر جولان فتنه گران بود این تازه اول ماجراست!!!!!!!!

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه