تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۲-۸:۲۸ ق.ظ
کد خبر : 14929
نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر دولت دهم بیان نمود:

چرا آقای محجوب درباره ۵ هزار متر زعفرانیه و ۱۵ هزار متر دوبی گزارش ندادند؟

وزیر سابق تعاون خطاب به افراد پشت پرده گزارش تحقیق و تفحص، افزود: اگر تسویه سیاسی با سعید مرتضوی دارند، افراد دیگر را قربانی نکنند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مشرق، وزیر تعاون دولت دهم در پاسخ به اظهارات رئیس هیئت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی، از او خواست اگر دلسوز کارگران است، ۵ هزار متر زمین در زعفرانیه و ۱۵ هزار متر زمین در دوبی را که در دوره اصلاحات از جیب کارگران به خیریه ای واگذار شد، به آنها بازگرداند.

حاشیه‌های گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی که ۱۳ آذرماه در صحن علنی مجلس،‌ قرائت شد همچنان ادامه دارد. در این گزارش، اسامی تعدادی از مدیران دولت دهم و افرادی خارج از مجموعه دولت ذکر شده که ارقام میلیونی در قالب کارت هدیه یا بن‌کارت از سازمان تامین اجتماعی دریافت کرده‌اند.

یکی از این افراد، اسدالله عباسی وزیر تعاون چند ماهه پایانی دولت دهم است. وی که سابقه نمایندگی مجلس در دوره های هفتم و هشتم از حوزه انتخابیه رودسر را داشت، ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۱ یعنی یک روز پس از استیضاح جنجالی شیخ‌الاسلامی به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی شد و نهایتا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ توانست به وزارت برسد.

وی  در واکنش به گزارش تحقیق و تفحص و اظهارات علیرضا محجوب اظهار داشت: آقای محجوب در نطق هفته گذشته خود به نمایندگان گفته بود نترسید، اما من به عنوان فردی که ۸ سال در مجلس بودم، می‌گویم آقای محجوب شما باید از خدا و قانون بترسید، شما نمی‌توانید از قانون فرار کنید.  
 
عباسی افزود: در آینده مشخص خواهد شد چه افرادی در پشت پرده تحقیق و تفحص بودند و چطور گزارش تحقیق و تفحص از سازمانی به گستردگی تامین اجتماعی با دستپاچگی و با عجله و در طی ۴ ماه تهیه شد.

وی با بیان این که در گزارش تحقیق و تفحص، اشتباهات فاحشی وجود دارد و اتهامات را از طریق هیئت نظارت مجلس پیگیری خواهد کرد، گفت: چون جرمی اثبات نشده، نباید اسامی افراد به این نحوه اعلام می‌شد.

عباسی درباره بخشی از گزارش که نام وی به عنوان دریافت‌کننده هدایای میلیونی ذکر شده هم توضیح داد: آقای محجوب بر اساس کدام مدرک و سند، اعلام کرده که یک جا ۱۰۰ میلیون و یک جا ۵۰ میلیون به بنده پرداخت شده است، آقای محجوب این مدرک را ارائه کند. صرف این که یادداشتی ارائه شود که در آن چنین ادعایی ذکر شده، قابل پذیرش است؟ اینها کذب محض و تهمت ناروا است.  

وی با بیان اینکه یکی از ادعاهای تحقیق و تفحص، عزل و نصب‌های سیاسی در تامین اجتماعی است، گفت: این در حالی است که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، تمامی مدیران تامین اجتماعی و شرکت‌های تابعه آنها تغییر داده شده‌اند و افرادی جایگزین شده‌اند که در جریان سیاسی دولت یازدهم هستند.

وزیر سابق تعاون خطاب به افراد پشت پرده گزارش تحقیق و تفحص، افزود: اگر تسویه سیاسی با سعید مرتضوی دارند، افراد دیگر را قربانی نکنند.

عباسی همچنین خبر داد: در خود تامین اجتماعی شرکت‌هایی داشتیم که مشکل‌دار بودند اما چون زدوبندهایی وجود داشته آنها اصلا مورد تحقیق و تفحص قرار نگرفته‌اند که در آینده آنها را افشا خواهیم کرد.

او گفت: به عنوان مثال در دوره اصلاحات، اموال کارگران را به  گروه خیریه ای واگذار کردند. مثلا در زعفرانیه ۵ هزار متر زمین در دوبی ۱۵ هزار متر زمین و رستورانی در چهارراه پارک‌وی به این گروه واگذار شد و خیلی مسائل دیگر را در آینده به طور مستند، افشا خواهیم کرد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه