تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۲-۱۱:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 14750
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان:

احداث بزرگترین طرح تولید شمش فولادی گیلان موجب تکمیل حلقه تولید فولاد در استان می گردد

علی منتظری گفت: طرح مذکور در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و زیربنای ۶ هکتار در شهر صنعتی رشت اجراء و با بهره برداری از آن که بر اساس برآورد مجریان طرح حداکثر تا ۳ سال آینده خواهد بود بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای ۸۴۰ نفر نیز بصورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

به گزارش ۸دی نیوز، علی منتظری گفت: این واحد تولیدی مربوط به طرح توسعه مجتمع فولاد گیلان می باشد که شامل تولید سالانه ۲ میلیون و پانصد هزار تن شمش فولاد سنگین خواهد بود.

وی تصریح کرد : طرح مذکور در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و زیربنای ۶ هکتار در شهر صنعتی رشت اجراء و با بهره برداری از آن که بر اساس برآورد مجریان طرح حداکثر تا ۳ سال آینده خواهد بود بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای ۸۴۰ نفر نیز بصورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی افزود : مجتمع فولاد گیلان در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون تن نورد گرم و ۷۰۰ هزار تن نورد سرد بزرگترین مجموعه نورد بخش خصوصی در کشور می باشد و با بهره برداری از طرح توسعه جدید تمامی مواد اولیه مجتمع مذکور که در حال حاضر از خارج از استان و پیش از آن خارج از کشور وارد می شد از داخل استان تامین خواهد شد.

منتظری همچنین گفت : شمشی که در طرح جدید تولید خواهد شد از نوع شمش سنگین و با ضخامت ۲۰۰ میلی متر، طول ۱۰ هزار میلی متر و عرض ۲ هزار میلی متر می باشد.

وی ضمن تقدیر از مدیریت مجتمع فولاد گیلان به دلیل اجرای این طرح و سرمایه گذاری در بخش صنعت استان تصریح کرد: با توجه به اهمیت این طرح در تکمیل حلقه تولید فولاد در مجتمع فولاد گیلان که منجر به تحول مناسبی در صنایع فولادی استان می گردد، همکاری تمامی نهادهای ذیربط استان در زمینه احداث طرح مذکور در تسریع بهره برداری از این پروژه بسیار موثر خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه