تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲-۱۱:۳۱ ق.ظ
کد خبر : 14539
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر پژوهشکده لیزر سازمان انرژی اتمی:

غرب از رسیدن ایران به صنعت هسته‌ای هراس دارد

مدیرکل پژوهشکده لیزر سازمان انرژی اتمی در دانشگاه گیلان، گفت: غرب می‌خواهد ایران صنعت هسته‌ای نداشته باشد و کاربرد صنعت هسته‌ای بسیار زیاد و بی‌نهایت است.

به گزارش ۸دی نیوز، علی‌ مجدآبادی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است شعار بسیار زیادی است، اظهار کرد: ما نیازمند صنعت هسته‌ای هستیم و انرژی بخشی از این صنعت است.

وی با تاکید بر اینکه نیازی به بمب اتم نداریم، خاطرنشان کرد: در سال ۱۹۴۵ میلادی نخستین کاربرد صنعت هسته‌ای کاربرد نظامی بود که توسط غربی‌ها اجرایی شد.

رئیس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی با تصریح بر اینکه صنعت هسته‌ای به دنبال دنیای بی‌نهایت صنعت هسته‌ای است، گفت: انرژی موتور حرکت هر جامعه است و اورانیوم سنبل انرژی هسته‌ای است.

مجدآبادی تاکید کرد: کشورهایی در جهان صاحب قدرت هستند که در ۲ حوزه آب و انرژی خوب عمل کرده باشند و بتوانند به موفقیت‌هایی دست پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع انرژی هسته‌ای یک بهانه برای غربی‌ها است، اظهار کرد: غرب می‌خواهد ایران صنعت هسته‌ای نداشته باشد و کاربرد صنعت هسته‌ای بسیار زیاد و بی‌نهایت است.

رئیس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: نبود انرژی مشکلات زیادی برای کشورها به وجود آورده است و انرژی هسته‌ای با توجه به اینکه مشکلات زیست‌محیطی ندارد یک انرژی سبز و پاک است و پسماندهای هسته‌ای را می‌توان به راحتی مدیریت کرد.

مجد‌آبادی با اشاره به  فعالیت ۵۷ نیروگاه ۵۰ مگاواتی در کشور برای تولید انرژی گفت: هر نیروگاه ۴ تا ۵ میلیون پسماند تولید می‌کند که در صورتی که از انرژی هسته‌ای در این نیروگاه‌ها استفاده کنیم این میزان ناچیز است.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه