تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۲-۱۰:۳۴ ق.ظ
کد خبر : 13531
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی‌ اردبیل:

سالانه هزینه‌های زیادی برای نگهداشتن گردنه خلخال به اسالم هزینه می‌شود

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: کار بازگشایی محور خلخال به اسالم در منطقه و گردنه الماس خلخال به تنهایی با بازگشایی سایر محورهای ارتباطی این شهرستان برابری می‌کند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ایسنا، علی یوسف‌زاده، مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مراسم معارفه مسوول جدید اداره راه و شهرسازی خلخال با اشاره به اینکه این اداره کل با محدودیت امکانات و ماشین آلات سنگین راهداری و کمبود نیروی انسانی مجرب و کار آزموده روبرو است، افزود: در حالی که اعتبارات راهداری استان از پنج سال پیش تاکنون هیچ افزایشی نیافته هزینه‌های نگهداری راه‌ها با توجه به تورم موجود در کشور به چند برابر رسیده است.

وی گفت: این موضوع کار نگهداری راه‌های ارتباطی مشکل‌دار استان اردبیل را با مشکل روبرو کرده است.

وی گردنه الماس واقع در محور خلخال به اسالم را یکی از صعب العبورترین و سخت‌ترین گردنه‌های استان اردبیل و کشور دانست و افزود: هر سال هزینه‌های کلانی برای باز نگهداشتن راه این گردنه در فصل سرما هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: ‌بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات راهداری خلخال برای بازگشایی و برف روبی این گردنه هزینه می‌شود.

یوسف زاده گفت: راهداران پرتلاش راهدارخانه‌های استان بویژه راهدارخانه الماس خلخال با بیشترین حجم کار کمترین حقوق و مزایا را دریافت و همواره در خدمت رسانی به مردم و فراهم کردن زمینه سفری امن و آسان برای سرنشینان خودروهای عبوری از این محورهای کوهستانی استان تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد‌: کار راهداری در هیچ شرایطی قابل مقایسه با راه سازی و اجرای پروژ‌ه‌های عمرانی نیست، در حالی که در بسیاری از موارد و نبود اعتبار می‌توان پروه عمرانی را موقتا تعطیل کرد، ولی کار راهداری برای یک لحظه نیز قابل تعطیل و رها شدن نیست.

وی افزود: در سخت ترین شرایط اعتباری کوچک ترین کوتاهی در نگهداری و بازگشایی راه‌ها می‌تواند عواقب بسیار ناگواری را بدنبال داشته و موجب آسیب دیدن سرنشینان خودروهای عبوری از محورهای برف گیر کوهستانی شود.

در این جلسه با قدردانی از تلاش فردین مولایی رئیس قبلی اداره راه و شهرسازی خلخال محمد قربانی به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه