بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۲-۱۱:۳۸ ق.ظ
کد خبر : 13455
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

تردد در محورهای کوهستانی گیلان با زنجیر چرخ امکانپذیر است

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به آغاز بارش شدید برف از شب گذشته و ادامه آن در چندین محور کوهستانی استان گفت: هم اکنون تردد در این محورها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

به گزارش ۸دی نیوز مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، حجت شعبانپور اظهار کرد: ارتفاع برف در محور اسالم به خلخال که بارش آن از شب قبل آغاز شده در زمان حاضر به ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر می رسد.

وی با اشاره به اینکه بارش برف تردد در این محور را باکندی مواجه کرده، افزود: با شروع بارش برف در محور یاد شده اکیپ راهداری با دو دستگاه گریدر ، یک دستگاه برف روب ونیروهای راهداری در سطح جاده مستقر شده تا ضمن بازنگهداری راه نسبت به رفع مشکلات احتمالی مسافران اقدام کنند .

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در محور کوهستانی حشمت آباد ، قوشه لانه، ویه – کلیشم شهرستان رودبار ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر،محور اشکورات و لات محله رودسر ارتفاع برف به ۱۵ سانتی متر ، محور بلوردکان – خصیل دشت املش ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر ، محور آبی نام و دیلمان سیاهکل ارتفاع برف به ۲۰ سانتی متر می رسد .

شعبانپور خاطر نشان کرد: در زمان حاضر تمامی راهها باز و تردد جریان دارد.

وی از رانندگان خواست تا در صورت تردد از محورهای کوهستانی خودروهای خود را مجهز به سوخت کافی، وسایل گرمازا و زنجیر چرخ مجهز کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ادامه داد: رانندگان قبل از عزیمت می توانند آخرین وضعیت راه ها را ازطریق سامانه اطلاع رسانی http://gilan.mrud.ir و یا تلفن گویای ۱۴۱ و۳۲۱۱۱۱۱-۰۱۳۱ دریافت کنند .

به گزارش اداره کل هواشناسی گیلان و با توجه به نفوذ تدریجی سامانه کم فشار در سطح زمین و وجود جریانات نسبتا ناپایدار در سطوح فوقانی جو؛ بارندگی ها و بارش برف در برخی از مناطق کوهستانی استان تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه می یابد./ایرنا

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه