تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۵-۷:۲۴ ب.ظ
کد خبر : 132181
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان:

حمله به هواپیما مسافربری ایران بارزترین مصداق نقض حقوق بشر است/ آمریکایی ها در هر زمینی ورود کنند گروهک های تروریستی می رویند!

مدیر کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: حمله به هواپیمای مسافربری ایران بارزترین مصداق نقض حقوق بشر توسط آمریکا است.

به گزارش ۸دی، رسول جلایی در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران»، با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی که بین روزهای هفتم تا دوازدهم تیر اعلام شده است، اظهار کرد: در این هفته آمریکا جنایات مختلفی بر علیه ملت ایران انجام داده است.

وی افزود: روز ششم تیر روز ترور مقام معظم رهبری، روز هفتم تیر انفجار دفتر مرکزی جمهوری اسلامی توسط منافقین، هشتم تیر روز بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعثی عراق در سال ۱۳۶۶است.

۱۲ تیر نقطه برجسته ای در تاریخ معاصر ایران است

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه دوازهم تیر هم یک نقطه برجسته در تاریخ معاصر ایران است و آن هم ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی توسط ناو وینسنس امریکا در خلیج فارس می باشد، ادامه داد: این دو حادثه یعنی بمباران شیمیایی و سقوط هواپیما مسافربری، به نحوی باعث شد سرنوشت جنگ کمی متفاوت تر از تفکری که دیگران داشتند با توجه به پذیرش قطعنانه ۵۹۸ به پایان برسد.

دو بمبارانی که قطعنامه ۵۹۸ را برای ایران توجیه کرد

جلایی گفت: از جمله دلایلی که توانست قطعنامه ۵۹۸ را برای جمهوری اسلامی توجیه کند همین دو حادثه بمباران توسط رژیم بعث عراق و ورود عملی آمریکایی ها جهت حمایت از رژیم بعثی بود.

وی گفت: آمریکایی ها در واقع با شلیک موشک به سمت هواپیمای مسافربری ایران که در آن زن، کودک،  بزرگ و کوچک بی دفاع حضور داشتند خواست این پیام را به ایران رسما اعلام کند،که به حمایت و جانبداری همه جانبه از رژیم عراق بپاخاستند.

فهرست جنایات آمریکا بر علیه ایران به کودتای ۲۸ مرداد برمی گردد

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه اگر بخواهیم جنایات آمریکا در حق ایران را نام ببریم لیست بلند بالایی می شود که تاریخ آن به دوره قبل انقلاب و کودتای ۲۸ مرداد برمی گردد، گفت: مواجه آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ایران دشمنی واضح و آشکار، همراه با شرارت و توطئه مستمر را نشان می دهد بطوریکه هرجایی که فعالیت ضدانقلاب و گروهکی در مرزهای ایران اتفاق می افتد ردپایی از آمریکا دیده می شود.

آمریکا هم بر حمایت همه جانبه اش از رژیم بعثی عراق اعتراف کرده است

وی با بیان اینکه این در حالی است که آمریکا پس از چند سال یکی یکی به این توطئه هایش اذعان کرده است، گفت: حمایت دیپلماتیک، سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی از رژیم بعث عراق از اعترافات خودشان است.

جلایی تأکید کرد: حمله به هواپیما مسافربری بارزترین شکل نقض حقوق بشر توسط آمریکا در ایران است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در ادامه با اشاره به نتایج مذاکرات ایران و آمریکا طی سال های اخیر برای کشور، گفت: پیش از این هم مذاکرات محدودی در ارتباط با موضوعات خاص با امریکایی ها صورت گرفته بود اما آن چیزی که ما در مواجهه با آمریکا بعضا در پشت میز مذاکره باید به آن توجه شود لزوم منافعی است که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه آن چیزی که مشخص است این است که ما درمواجهه با آمریکایی ها هیچ وقت به دنبال یک مذاکره تام، همه جانبه و فراگیر نیستیم، گفت: آمریکا مستکبر و قلدری است که برای توجیه منافع خود به هر کشوری و در هر قاره ای از جهان دست درازی می کند و در نهایت ادعا می کند هرجا که ورود کرده دموکراسی و آزادی به ارمغان برده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه هر زمینی که آمریکایی ها را درآن تخلیه می کنند گروهک های تروریستی می روید، گفت: این موضوع  در افغانستان به طور کامل نمود دارد و این نشان می دهد که آمریکایی ها در مذاکراه با ایران با روش هایی کاملا زورمدارانه به بدنبال منافع نامشروع خودشان هستند.

وی با بیان اینکه دولت هایی که بعد از انقلاب اسلامی بر سر کار آمدند طبیعتا یکی از وظایف انها برداشتن مشکلات و موانع بر سر راه جمهوری اسلامی است، گفت: بخشی از این موانع مربوط میشود به روش ها و تاکتیک هایی که دولت اتخاد می کند.

جلایی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از آنجایی که معتقدند امور اجرایی کشور در دست دولت است لذا دست دولت را در انتخاب برداشتن موانع در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و…. بازگذاشته اند، گفت: اما آنچه در سیاست های جمهوری اسلامی مشخص است این است که بعضی سیاست ها ماهیتی است یعنی با آمدن و رفتن های دولت تغییرات فراگیری در آن دیده نمی شود و ارتباط با آمریکا نیز از این جمله است.

امریکا را بعنوان دشمن شماره یک خود می شناسیم!

وی با تأکید بر اینکه امریکا را بعنوان دشمن شماره یک خود می شناسیم، گفت: ما جبهه استکبار را در جهان با محوریت امریکا تعریف می کنیم و جبهه صهیونیست را با محوریت رژیم صهیونیستی لذا هیچ وقت نمی توانیم ماهیت جمهوری اسلامی را که یک ماهیت متضاد از ماهیت استکباری امریکا دارد از آن عبور کنیم.

خطوط قرمز ما قابل مذاکره نیست!

جلایی ادامه داد: در این چند ساله هم در ارتباط با خطوط قرمزی که داریم هیچ وقت با امریکایی ها وارد مذاکره نشدیم که می توان بعنوان مثال به بحث دفاع از نهضت های ازادی بخش و فعالیت های جهادی مثل دفاع از حزب الله لبنان، یا دفاع از مردم مظلوم عراق، سوریه، فلسطین و… اشاره کرد.

اهداف و سیاست های نظام توسط دولت ها قابل تغییر نیست

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه دولت ها نمیتوانند یک غربال یا یک پالایش اساسی در اهداف و سیاست های نظام جمهوری اسلامی بوجود بیاورند، گفت:  آنجه که در دسترس و اختیارات دولت های پس از انقلاب می بینیم فقط تغییر در روش ها و تاکتیک ها است.

وی با بیان اینکه امسال بنیاد حفظ آثارو نشر ارزش های انقلاب اسلامی گیلان امسال جزو اولین سالهایی است که در بحث افشای حقوق بشر امریکایی، فعالیت های خود را گسترده تر کرده است، گفت: بد عهدی های آمریکا و روش های کاملا ضد انسانی او این فرصت را ایجاد کرده که بخواهیم در ابعاد گسترده تری فعالیت کنیم.

برگزاری فراخوان شعر “افشای حقوق بشر آمریکایی” از ۱۲ تیرماه

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان افزود: فراخوان شعر “افشای حقوق بشر آمریکایی” از ۱۲ تیرماه شروع می کنیم و مراسم پایانی آن در ۱۳آبان که روز ملی استکبارستیزی است برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تهیه گزارش ویژه از مردم کوچه و بازار در ارتباط با حقوق بشر آمریکایی نیز از جمله برنامه های ما است، گفت: سعی کردیم از رسانه ها و شبکه های اجتماعی که همسو با انقلاب اسلامی هستند نیز در این مجموعه استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی از گروه های خودجوش  هم در این موضوع وارد عمل شده اند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه