تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۲-۱۱:۰۶ ق.ظ
کد خبر : 12988
نسخه چاپی نسخه چاپی
در لیگ‌ برتر

گیلانی‌ها جوان‌ ترین بازیکنان فوتبال ایران هستند

سعید عزت‌اللهی ‌و امیرمحمد مظلوم بازیکنان ملوان انزلی و داماش گیلان جوان‌ترین بازیکنانی هستند که در لیگ‌برتر سیزدهم بازی کرده‌اند.

به گزارش ۸دی نیوز، زمانی که در دقیقه ۸۸ مسابقه سایپای البرز و داماش گیلان در هفته شانزدهم لیگ‌برتر، امیرمحمد مظلوم وارد زمین شد، یکی دیگر از رکوردهای لیگ برتر جابجا و رکورد جدیدی ثبت شد.

امیرمحمد مظلوم که متولد هفتم بهمن‌ماه۷۴ در رشت بوده و عضو تیم ملی نوجوانان ایران است، وی تاکنون ۳۰ بازی در رده نوجوانان انجام داده و ۱۴گل هم به ثمر رسانده است.

مظلوم با وارد زمین شدن در برابر داماش عنوان جوان‌ترین بازیکن رشتی لیگ‌برتر و دومین بازیکن حال حاضر جوان لیگ پس از سعید عزت‌اللهی را از آن خود کرد و مظلوم در روز مسابقه با سایپا ۱۷سال و ۱۰ ماه داشت.

پیش از این در ۲۷ آبان ماه ۹۱ زمانی که در هفته پانزدهم دور رفت لیگ برتر سعید عزت‌اللهی در دقیقه ۸۸ مسابقه پیکان با ملوان وارد زمین شد عنوان جوان‌ترین بازیکن تاریخ لیگ را به خود اختصاص داد و تاکنون هنوز هیچ بازیکنی نتوانسته آن را بشکند.

سعید عزت‌اللهی متولد دهم مهر ماه ۷۵ در انزلی است و روز مسابقه با پیکان در سال گذشته تنها ۱۶سال و یک ماه و ۱۷روز داشته است.

اگر به گذشته باز گردیم در روز سیزدهم مهرماه ۸۶ و در مسابقه پرسپولیس با ذوب آهن محسن مسلمان که متولد هفتم بهمن ماه ۶۹ است، وارد زمین شد تا با گلزنی در آن روز در حالی که تنها ۱۶سال و هشت ماه و شش روز داشت هم رکورد جوان‌ترین بازیکن لیگ و هم جوان‌ترین گلزن لیگ برتر را به خود اختصاص دهد./تسنیم

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه