تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۲-۱۰:۴۹ ق.ظ
کد خبر : 12841
نسخه چاپی نسخه چاپی
یکی از تهیه کنندگان موسیقی خبر داد:

حمایت وزارت ارشاد از بازگشت شجریان

در حالی که این روزها اخبار تازه‌ای از برگزاری کنسرت‌های شجریان با حمایت وزارت ارشاد به گوش می‌رسد، روزنامه شرق در خبری به نقل از تهیه‌کننده برنامه موسیقی «دستان» از تلاش‌ها برای مطرح شدن دوباره شجریان در انظار خبر داد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از نماینده، بعد از شاهکار اخیر مدیران خانه موسیقی ایران در به خاک سپردن دو خواننده معاند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و حاتم بخشی آنها برای جنازه‌ی این دو، این بار زمزمه هایی مبنی بر مطرح شدن مجدد شجریان آن هم با حمایت وزارت ارشاد به گوش می‌رسد.

هرچند بدنبال استقبال گرم حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی از ورود غیرمنتظره شجریان به ایران و به عضویت در آوردن وی در شورای عالی خانه موسیقی طی ماه های گذشته، می‌شد چنین روزهایی را پیش بینی کرد، اما بر سر زبان افتادن نام وی آن هم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی بعید به نظر می رسید.

در حالی که این روزها اخبار تازه ای از برگزاری کنسرت های وی با حمایت وزارت ارشاد به گوش می‌رسد  روزنامه شرق، در خبری به نقل از تهیه‌کننده برنامه موسیقی «دستان» از تلاش ها برای مطرح شدن دوباره شجریان در انظار، خبر داد.

به گفته «محمد مناجاتی»، تهیه‌کننده برنامه موسیقی «دستان»، بنا است بخش‌های جدیدی به این برنامه اضافه شود که از جمله آنها می‌توان به آیتم «آواهای ماندگار» اشاره کرد. آیتمی که در آن از اساتید آواز خوان پیشکسوت ایران مثل اکبر گلپایگانی، ایرج بسطامی، محمدرضا و همایون شجریان و… یاد خواهد شد. همین مسئله ذوق زدگی این روزنامه اصلاح طلب را به همراه داشته تا جایی که امکان پخش صدای شجریان را از آن نتیجه گیری کرده است.

شجریان که بیش از چهار سال است از صدا و سیمای ایران به حاشیه رفته، پس از فتنه ۸۸ و بدنبال موضع گیری های متعدد علیه نظام در رسانه های معاند، رفتن به دیار اجانب و همنوایی با آنها را بر ماندن در ایران ترجیح داد. همین مسئله ممنوعیت صدا و تصویر وی در صدا و سیما را رقم زد.

منبع: مشرق

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه