تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۲-۱۰:۰۲ ق.ظ
کد خبر : 11366
نسخه چاپی نسخه چاپی
در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با 1+5؛

پیام معنادار دانشجویان به ۱+۵؛ «فردو قلب ماست»/ حمایت گسترده دانشجویان و نمایندگان از زنجیره انسانی در «فردو»

تصمیم دانشجویان و نخبگان شریف در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با ۵+۱برای ایجاد حلقه انسانی به دور سایت فردو با حمایت نخبگان و دانشجویان روبرو شد و آنان نیز در بیانیه‌هایی حضور خود را در این حرکت نمادین اعلام کردند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، حدود یک قرن از کشف انرژی هسته‌ای در جهان می‌گذرد و اکنون علوم هسته‌ای به عنوان علوم مادر که خود از علوم دیگر بهره می‌برد و موجب رشد دیگر علوم می‌شود، مطرح است چراکه انرژی هسته‌ای در تمامی جنبه‌های زندگی بشری وارد شده است.
ایران از جمله اولین کشورهای امضاء کنندگان معاهده منع تکثیر سلاح‌های هسته‌ای و دیگر موافقت نامه‌های بین‌المللی است، در زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فتوای حرام بودن تولید و به کارگیری بمب اتمی را صادر کردند و ایران اسلامی طرح خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای را ارائه و به تصویب جامعه جهانی رسانده است، شاهد هستیم که ناعادلانه و ظالمانه بیماران سرطانی کشورمان را از داشتن رادیوداروها تحریم می‌کنند و فشارهای مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … بر ملت فهیم ایران تحمیل می‌کنند.
با وجود این قضایا  فرزندان این ملت بزرگ در صنعت هسته‌ای توانستند به دستاوردهای عظیمی در حوزه انرژی هسته‌ای برسند، چرخه کامل سوخت هسته‌ای، ساخت نیروگاه‌ تحقیقاتی هسته‌ای بومی، خودکفایی در ساخت و تولید رادیوایزوتوپ‌ها و رادیوداروها و صدها دستاورد ریز و درشت که بعضاً غربی‌ها و کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را انگشت به دهان کرده است، مایه مباهات و افتخاری عظیم است. این دستاوردها قطعاً موجب عقب نشاندن غرب از بسیاری از اقدامات شیطانی که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی در سر می‌پرورانده، شده است.
ادعای انحراف از برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز تنها ملعبه‌ای برای کند نمودن سرعت رشد ایران اسلامی است. قطعاً اگر برنامه هسته‌ای وجود نداشت، بهانه‌ای دیگر علم می‌شد. این در حالی است که پیش از انقلاب به پیشنهاد خود آمریکایی‌ها کشور ایران می‌خواست ۲۳۰۰۰ مگاوات برق هسته‌ای تولید کند و طرح غنی سازی اورانیوم نیز جزیی از همان برنامه بود. و حالا پس از ۳۵ سال آنها می‌گویند شما نفت دارید و انرژی هسته‌ای نمی‌خواهید. غنی‌سازی نمی‌خواهید.
بر جهانیان پوشیده نیست اقتدار این ملت به داشتن بمب و موشک نیست بلکه به ملتی بیدار و آگاه است که از ده‌ها قرن پیش صلح طلب بوده، به ملل دیگر یاری رسانده و اکنون اراده کرده است تا قطبی بزرگ از انرژی هسته‌ای صلح آمیز در جهان باشد. حمایت کامل کشورهای غیر متعهد، که بیش از صد کشور می‌باشند، از ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دیگر صحنه‌های بین‌المللی، نشان از اقتدار این ملت بزرگ می‌دهد.
جنبش دانشجویی کشورمان همواره ثابت کرده‌اند که در همه برهه‌های انقلاب اسلامی پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و تلاش نخبگان و دانشجویان بود که موجب شد تا ایران بتواند با وجود تحریم‌ها به جایگاهی والا در زمینه هسته‌ای برسد، کوردلان و دشمنان نظام که نتوانستند در روند علمی مانع ادامه کار دانشجویان شوند با ترور دانشمندان هسته‌ای در توهم این خیال باطل بودند که می‌توانند این روند را متوقف کنند غافل از آنکه با شهادت این دانشمندان هسته‌ای احمدی‌روشن‌ها و علی‌محمدی‌ها راه این دانشمندان را ادامه خواهند داد و هزاران دانشجو درخواست تغییر رشته تحصیلی خود را داده و عزم خود را برای ادامه دادن راه این دانمشندان عزم کردند.
در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با گروه ۵+۱ جنبش دانشجویی کشورمان در حرکتی نمادین قصد دارند تا حلقه انسانی را به دور سایت هسته‌ای فردو  ایجاد کنند تا جهانیان بدانند که دانشجویان و نخبگان این مرز بوم نه‌ تنها از حقوق مسلم هسته‌ای کوتاه نخواهند آمد بلکه تا آخرین قطره خون از انرژی هسته‌ای دفاع خواهند کرد.
دانشجویان و نخبگان دانشگاه شریف در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کردند که « جناب آقای صالحی؛ ما نخبگان و دانشجویان دانشگاه شریف به عنوان عضو کوچکی از جامعه نخبگانی کشور، اعلام می‌داریم این دستاوردهایی که ملت ایران برای دستیابی به آنها هزینه‌های بسیاری را متحمل گردیدهاست، سرمایه‌های گرانبهای کشور هستند که در راه صیانت از آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و در این مسیر در کنار مسئولین محترم کشور، همچون احمدی‌روشن‌ها تا پای جان ایستاده‌ایم.
در میان تمامی این دستاوردها، سایت هسته‌ای فردو که به دست متخصصان فداکار ایرانی راه اندازی شد تبدیل به نمادی از پیشرفت فناوری و صنعتی کشور در خاطر ملت عزیز ما گردیده است. برخورداری از بالاترین سطح ایمنی، تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و… باعث گردیده تا این سایت اهمیت و جایگاه ممتازی پیدا کند.

 

در همین راستا روز سه شنبه مورخ ۲۸ آبان، حلقه انسانی به دور سایت هسته ای فردو با شعار “فردو قلب ما است” تشکیل خواهد شد تا پیام آمادگی دانشجویان را در جهت حفظ و توسعه دستاوردهای شهدای هسته‌ای به گوش جهانیان برساند و به تمامی زیاده‌خواهان نشان دهد که آنچه به بهای گران و هزینه‌های بسیار بدست آمده، به ارزانی در مقابل زیاده‌طلبی‌های دشمنان از دست نخواهد رفت؛ لذا در اینجا ضمن دعوت از حضرتعالی که زمانی ریاست دانشگاهمان را برعهده داشته و همواره در زمره اساتید فداکار و متعهد کشور بوده و هستید، از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاههای کشور، و نیز مسئولین دعوت می‌کنیم تا در این حرکت نمادین همراه با دانشجویان دانشگاه شریف حضور به هم رسانند.»
این تصمیم دانشجویان و نخبگان شریف در آستانه دور مذاکرات ایران با گروه ۵+۱ با حمایت نخبگان و دانشجویان همراه شد و دانشجویان دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، امیرکبیر، علم‌وصنعت، امام صادق(ع)، خواجه نصیرالدین‌طوسی، شاهد و دانشگاه آزاداسلامی روبرو شد و هر کدام از این دانشگاه‌ها با صدور بیانیه‌هایی حضور خود را در این حرکت اعلام کردند.

 

گفتنی است تعداد دانشجویان برای شرکت در این حرکت نمادین در حال افزایش است و سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه جنبش دانشجویی کشورمان یکصدا با یکدیگر این نوا را سر خوهند داد که تا آخرین قطره خون خود از انرژی هسته‌ای دفاع خواهیم کرد و دریک کلام «فردو قلب ماست».

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه