تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۲-۹:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 11342
نسخه چاپی نسخه چاپی
53 انتصاب در مناطق آزاد؛

تمامی مدیران عامل مناطق آزاد برکنار شدند

اکنون با گذشت حدود ۱۰۰ روز از عمر دولت یازدهم، تعدادی از مدیران در مناطق آزاد از سوی ترکان برکنار شده‌اند و افراد همسو با دولت روحانی جایگزین آنها شده‌اند.

به گزارش ۸دی نیوز، پس از آغاز به کار دور دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد ، برخی انتصاب ها در سازمان‌ها و بخش‌های پول‌ساز دولت از جمله نفت، معادن، صنعت و مناطق آزاد با حاشیه های بسیاری همراه بود. در بین تمامی ‌این حوزه‌ها، مناطق آزاد بیش از سایر مناطق مورد توجه رسانه ها  قرار گرفت.

برخی نیروهای وابسته به اطرافیان رئیس جمهور، مدیریت مناطق آزاد اصلی شامل مناطق کیش، قشم، چابهار، ماکو، انزلی، ارس و اروند را به دست گرفتند که رسانه ای شدن برخی از تخلفات اتفاق افتاده در برخی از این مناطق هزینه های بسیاری را برای مسئولان دولت دهم در بر داشت،به طوری که اوایل سال ۱۳۹۰ برخی از این افراد از سوی دستگاه قضایی دستگیر و محاکمه شدند.

437348_388

بر این اساس در حالی که در طول ۴ سال دولت دهم، بسیاری از انتصابات در مناطق آزاد بسیار پرحاشیه بود ، با واگذاری قدرت به دولت جدید این انتظار می‌رفت که شاهد خانه‌تکانی گسترده در این مناطق باشیم.

بدین ترتیب رئیس‌جمهور، اکبر ترکان را مامور رسیدگی به مناطق آزاد کرد و او هم طی سه ماه اخیر چند نمونه از تخلفات مالی ،در مناطق آزاد را افشا کرد.

اکنون با گذشت حدود ۱۰۰ روز از عمر دولت یازدهم، تعدادی از مدیران در مناطق آزاد از سوی ترکان برکنار شده‌اند و افراد همسو با دولت روحانی جایگزین آنها شده‌اند.

با این حال، اگرچه برکناری برخی افراد از مدیریت در این مناطق،قابل تقدیر است؛ اما نسبت به برخی عزل های مدیران باسابقه و همچنین برخی انتصاب های فامیلی و حضور تعدادی از اصلاح طلبان تندرو از سوی دولت یازدهم اشکالاتی وارد است که در آینده ای نزدیک بیشتر به آن خواهیم پرداخت./ مشرق

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه