تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴-۱۲:۳۰ ب.ظ
کد خبر : 113132
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو شورای اصولگرایان گیلان؛

هجمه به شورای نگهبان فتنه جدید است/مردم مدیریت یک مغازه را هم به فردی با سابقه دزدی و بد اخلاقی نمی دهند

حجت الاسلام اشکوری گفت: امام راحل بار ها از شورای نگهبان حمایت کردند و آن هایی که دم از قانون و قانون گزاری می زنند، بدانند پذیرش رأی شورای نگهبان بهترین آزمون قانون مداری است.

به گزارش ۸دی، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم میر حسینی اشکوری با اشاره به جایگاه شورای نگهبان در بدنه نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: شورای نگهبان یک مرجع قانونی است که موظف است صلاحیت کاندیداها را احراز کند و شاخص هایی مانند اعتقاد، التزام عملی به نظام و انقلاب اسلامی و صلاحیت اخلاقی کاندیداها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و رسالت اصلی شورای نگهبان همین است .

وی با تاکید براینکه شاخص های قانون را شورای نگهبان باید در مورد افرادی که خود را کاندید مچلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری کرده اند، احراز کند، تصریح کرد: تصمیم شورای نگهبان یک امر قانونی است و نمی تواند چیزی را از قانون کم و یا چیزی را به قانون اضافه کند .

عضو شورای راهبردی اصولگرایان گیلان با اشاره به اینکه انتخابات مجلس فله ای نیست که هر کس بخواهد ثبت نام کند و وارد خانه ملت شود، اضافه کرد: معنای گزینش هم همین است حتی اگر فردی بخواهد در یک مغازه ای هم کار کند باید صلاحیت وی محرز باشد.

اشکوری ادامه داد: مردم اگر بدانند فردی سابقه دزدی و اخلاقی دارد مدیریت یک مغازه هم به او نمی دهند و این از عوامل عقلانی و طبیعی است و در همه جای دنیا هم سازمان هایی برای احراز صلاحیت افراد وجود دارد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان حتی در زمان امام راحل هم مورد هجمه قرار گرفته است، ابراز کرد: امام راحل بار ها از شورای نگهبان حمایت کردند و آن هایی که دم از قانون و قانون گزاری می زنند، بدانند پذیرش رأی شورای نگهبان بهترین آزمون قانون مداری است.

اشکوری با بیان اینکه مخالفت با شورای نگهبان مخالفت با قانون است، اضافه کرد: اعضای شورای نگهبان یک نفر نیست بلکه شش نفر حقوقدان هستند که بررسی ها را برابر قانون انجام می دهند و با اکثریت آرا تصمیم می گیرند و یک امر صد درصد قانونی است.

عضو شورای راهبردی اصولگرایان گیلان در واکنش به حواشی های پیرامون شورای نگهبان، تصریح کرد: وقتی قانون و کشور ما اسلامی است و نظام جمهوری اسلامی را قبول داریم اسلام یک شرایطی را قرار داده است و افرادی ضد صلاحیت در این بستر حق ندارند انتخاب شوند .

هجمه به شورای نگهبان و عدم تمکین به قانون فتنه جدید است

وی هجمه به شورای نگهبان و عدم تمکین به قانون را فتنه ای جدید برشمرد و بیان کرد: این موضوع پیش بینی شده بود زیرا متاسفانه در کشور یک جریان سباسی داریم که هر زمانی انتخابات به نفع آقایان بوده آن را حق الناس دانستند و هر زمانی هم که مردم به آن افراد روی نیاوردند و دست رد به سینه آن ها زدند مثل جریان فتنه ۸۸ انتخابات را زیر سوال بردند.

اشکوری با بیان اینکه شورای نگهبان حتی افراد ارزشی و اصول گرا مانند رسایی نماینده مردم تهران در مجلس را که از نیروهای فعال بوده رد صلاحیت کرده است، افزود: اگر بگوییم که اصلاح طلبان بیشتر رد صلاحیت شده اند، مشکل کار آن ها بوده است، یعنی مشکلات بیشتری در حوزه های مختلف داشتند و در مجموع افراد زیادی چه اصلاح طلب و چه اصول گرا رد صلاحیت شدند .

وی با تاکید بر اینکه با توجه به کثرت افراد ثبت نام کننده اکثر نظریه پردازان پیش بینی کرده بودند کسی که در محکمه قضایی محکوم شده باشد رد صلاحیت می شود، اضافه کرد: مثل برخی افراد خانواده آقای هاشمی و یا دیگران محکومیت داشته اند و کسی که محکومیت دارد اصلا نباید ثبت نام می کرد یا افرادی که در فتنه ۸۸بودند نباید ثبت نام می کردند، آن ها مخصوصا این کار را کردند که حالا که رد صلاحیت شده اند مال فلان جریان هستند .

اشکوری با تاکید بر اینکه این نقشه ای از قبل بوده است و با وجود مقام معظم رهبری این فتنه جدید هم خنثی می شود، ابراز کرد: این افراد اگر صلاحیت بیاورندو در انتخابات رای نیاورند یقین بدانید که فتنه ای جدید را رقم خواهند زد و یک جریان سیاسی است که فتنه ۸۸را بوجود آورد و الان هم دنبال فتنه است.

عضو شورای اصولگرایان گیلان در ادامه با بیان اینکه ثبت نام های زیادی صورت گرفته است و خودشان هم می دانستند که شایسته نیستند، گفت: به طور مثال در انتخابات خبرگان رهبری کسانی می شناختم و به من هم پیشنهاد ثبت نام دادند و من گفتم که مجتهد نیستم.

وی افزود: این افراد اصلا سواد نداشتند و الان آمده اند در مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده اند که فردا بگویند شورای نگهبان تعداد زیادی را رد کرد .

اشکوری با اشاره به اینکه این هجمه به شورای نگهبان و مخصوصا هیأت نظارت نقشه از پیش تعیین شده ای است، خاطر نشان کرد: برخی از جناح های سیاسی در این راستا پای کار هستند .


منبع : کاسپین

۲ ديدگاه

 1. آقاجانی گفت:

  اصلاح طلبان هروقت که احتمال میدهند در انتخابات بازنده شوند، از قبل شورای نگهبان را زیر سوال میبرند و جالب اینکه ادعای دموکراسی و مردم سالاری دارند.!!!
  ممنون و متشکر از ۸دی و مطالب روشنگرانه اش.

 2. کریم خان گفت:

  دیگر هنگام آن رسیده است که قانون ثبت نام کاندیداها اصلاح شود تا هر بی سر و پایی به خودش اجازه اقدام برای ثبت نام ندهد. یعنی کسانی که شرایط اولیه مثل سوء سابقه یا سواد کم دارند در همان روز ثبت نام میتوان با اجبار کاندیداها به آوردن مدرک تحصیلی و گواهی سوء پیشینه از هجوم هماهنگ و زیاد افراد برای این مهم جلوگیری کرد.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه