بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۲-۲:۰۳ ب.ظ
کد خبر : 11288
نسخه چاپی نسخه چاپی
آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد:

موسوی و کروبی شورشگر و باغی هستند/رفع محدودیت فقط باتوبه

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آقایان موسوی و کروبی بغی کرده و باغی هستند و باغی زمانی تغییر می‌کند که توبه کند، پس رفع محدودیت آنان فقط در صورت توبه است.

به گزارش ۸دی نیوز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به صحبت‌های مطرح شده مبنی بر رفع محدودیت موسوی و کروبی، اظهار کرد: مفسد فی‌الارض بودن آنان نیاز به دادگاه، قاضی و قضاوت داشته و باید قاضی در دادگاه قضاوت کند که آنان مرتد و یا مفسد فی‌الارض هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر “ما همچنان بر سر حرف خود هستیم که موسوی و کروبی با عنوان سران فتنه بغی کردند”، تصریح کرد: ببینید ما حرفی که زدیم پای حرف خودمانیم، موسوی و کروبی بغی کرده و باغی هستند و باغی زمانی تغییر می‌کند که توبه کند، پس رفع محدودیت آنان فقط در صورت توبه است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در اینکه سران فتنه خلاف کردند جای هیچ شک و بحثی نبوده و افرادی نظیر مرحوم عسگراولادی گفتند سران فتنه مفتون شدند اما آنان مفتونی بودند که بعد فتان شدند و خودشان به‌دنبال فتنه به راه افتادند.

وی خاطرنشان کرد: آنان مقابل نظام ایستادند و از مرز قانون نظام تجاوز کردند، به‌خلاف قانون و نظام شورش کردند، در این مسیر شورشی‌های نظام را نیز تأیید کردند و حال اینکه این خلاف آنان مستوجب چه‌چیزی است را باید دادگاه حکم و قضاوت کند.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: اگر رفع محدودیت موسوی و کروبی به‌خاطر اینکه روابط سیاسی قطع شود که فتنه را ادامه ندهند، پس در این صورت رفع محدودیت آنان زمانی است که از مسیر فتنه برگردند و توبه کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: ازآن‌جهت که رفع محدودیت موسوی و کروبی به این دلیل بود که جریان فتنه قطع شود و این جریان ادامه پیدا نکند، پس رفع محدودیت آنان در صورتی ممکن است که یقین حاصل شود که آنان برگشته‌اند و جریان فتنه را ادامه نمی‌دهند که چنین چیزی تاکنون انجام نشده است.

وی اظهار کرد: وقتی آنان توبه کنند و برگردند باید به کار خلاف خود اعتراف کرده بگویند که کار خلاف کرده‌اند، پس رفع محدودیت کروبی و موسوی به‌شرط توبه و بازگشت آنان است و اینکه بگویند انتخابات تقلبی نبوده و آنان اشتباه کرده‌اند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه