تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۴-۵:۵۵ ق.ظ
کد خبر : 108971
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو شورای اسلامی شهر رشت:

ایجاد ۱۵ بازارچه خصوصی در رشت/ساماندهی دستفروشان رشت دغدغه شورا است

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: با وجود اینکه در تعاریف قانونی دستفروشی یک شغل غیر رسمی محسوب می‌شود، اما بسیاری از شهروندان از این راه امرارمعاش می‌کنند.

به گزارش ۸دی، امیرحسین علوی دیشب در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به برطرف شدن مشکل دستفروشان این شهر، اظهار کرد: برطرف شدن مشکل دستفروشان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های اعضای شورای چهارم رشت است.

وی افزود: با وجود اینکه در تعاریف قانونی دستفروشی یک شغل غیر رسمی و مزاحم محسوب می‌شود، اما بسیاری از شهروندان رشت از این راه امرارمعاش می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: در راستای سیاست شورای چهارم مبنی بر ساماندهی دستفروشان، ایجاد بازارچه‌های خصوصی در دستور کار قرار گرفت و سازمان میادین میوه و تره‌بار با مشارکت بخش‌خصوصی موفق به احداث بازارچه‌های خصوصی در مناطق مختلف شهر رشت شده است.

وی با اشاره به ایجاد هفتمین بازارچه خصوصی شهر رشت تصریح کرد: امروز هفتمین بازارچه خصوصی در سه‌راه فلسطین رشت افتتاح شده و این موضوع شادی دستفروشان و اهالی منطقه را به همراه داشته است.

علوی خاطرنشان کرد: با ایجاد چنین بازارچه‌هایی مردم منطقه در فضایی امن و مناسب می‌توانند نسبت به تهیه مایحتاج خود اقدام کنند.

وی ایجاد بازارچه‌های خصوصی در شهر رشت را یکی از عملکردهای مثبت شورای چهارم عنوان کرد و متذکر شد: اولویت شورای رشت ایجاد ۱۵ بازارچه خصوصی در ۱۵ ناحیه رشت و نقاط تجمع دستفروشان است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت یادآور شد: ایجاد بازارچه‌ها با هدف ساماندهی دستفروشان پرتلاش و مشارکت بخش‌خصوصی انجام می‌شود ضمن اینکه بخش عمده‌ای از احداث ۱۵ بازارچه مذکور در سال جاری و بقیه در سال آینده تکمیل می‌شود.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه