تاریخ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۲-۴:۲۳ ب.ظ
کد خبر : 1045
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئيس پليس فتاي گیلان:

دستگیری فردی در رشت که محتویات شخصی دوستش را منتشر نموده بود

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارق اطلاعات شخصی در رشت خبر داد و گفت: متهم به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

به گزارش ۸دی نیوز، سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی فردی با هویت معلوم مبنی بر اینکه محتویات شخصی هارد اکسترنال وی به سرقت رفته و سپس منتشر شده، موضوع به صورت ویژه در دستورکار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان افزود: با تحقیقات از شاکی و پی جویی های فنی و پلیسی انجام شده، مشخص شد سارق که در یک مجتمع آموزشی همکلاسی شاکی بوده، پس از درخواست فایل آموزشی یکی از جلسات، شاکی هارد اکسترنال حاوی اطلاعات شخصی اش را در اختیار متهم گذاشته و متهم نیز از اعتماد همکلاسی اش سوء استفاده کرده و سپس این اطلاعات را منتشر کرده است.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به شواهد و قرائن فنی موجود، متهم به بزه انتسابی خود اعتراف و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان از شهروندان خواست، اگر هارد اکسترنال آنها حاوی اطلاعات شخصی و خانوادگی است حتماً با بهره جستن از نرم افزارهای معتبر نسبت به رمز نگاری محتویات مهم و طبقه بندی شده خود اقدام نموده و در حفظ و نگهداری این قبیل تجهیزات که بدلیل ویژگیهای منحصر به فرد به شدت مورد توجه بزهکاران اینترنتی است، نهایت دقت و تلاش را داشته باشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه